logo
“Amacımız yerli turistin rotasını Anadolu’nun eşsiz zenginlikteki mirasına çevirmek.”
+90 216 326 29 03
info@rotahane.com
Top
 

Hakkımızda

Adım adım Türkiye'nin her şehrini ünlüsüyle geziyoruz!

“Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz”

Ülkemizin bulunduğu coğrafi konum itibariyle binlerce yıllık tarihinin ve kadim medeniyetlerin mirası üzerinde yaşamaktayız. Bu durumun bizlere kattığı kültürel zenginlik ve avantajların yanı sıra, yüklediği sorumlulukların da olduğunun bilincindeyiz. Bu minvalde ROTAHANE ailesi olarak bizler, Türkiye’nin doğusunu batısına, batısını doğusuna tanıtmak, iç turizmi canlandırmak ve şehirlerimizi kalkındırmak amacıyla, “Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz” mottosuyla yola çıktık.

Bugüne kadar birçok ünlü isimle beraber gerçekleştirdiğimiz gezilerimizde, DENİZLİ, ŞANLIURFA, DİYARBAKIR, ADIYAMAN, ISPARTA, BAYBURT, HATAY, MERSİN, GAZİANTEP ve ÇANAKKALE olmak üzere on şehrimizi ziyaret ettik.

Yurtiçi seyahat hacminin artmasına da katkı sağladığımız gezilerimizin tanıtımında, ana akım ve sosyal medyayı aktif olarak kullanıyoruz. Yaptığımız röportajları ve ziyaretlerimiz esnasında çektiğimiz fotoğrafları sürekli olarak paylaşıyor ve geniş kitlelere ulaştırıyoruz.

Her şehri kendi ünlüsüyle birlikte ziyaret ederek şehirleri sanatçılarıyla kucaklaştırıyoruz. Sadece şehirlerimizin sahip olduğu kültürel miras ve gastronomik zenginlik hakkında bilgi verip, doğal güzelliklerini tanıtmakla kalmıyor, yöreye ait el sanatlarını yaşatmak için de destek veriyoruz. Halk Eğitim Merkezlerini gezerek, oradaki atölyelerde çalışan kadınlarımızla işbirliği içerisine giriyor, satışlarına katkı sağlıyoruz. Ölmekte olan el sanatlarını şehir ile bütünleştirerek tanıtıyoruz.