logo
“Amacımız yerli turistin rotasını Anadolu’nun eşsiz zenginlikteki mirasına çevirmek.”
+90 216 326 29 03
info@rotahane.com
Top
 

Gaziantep

1
1. Gün: İstanbul - Gaziantep / 19 Kasım 2019, Salı
Siz değerli misafirlerimiz ile İstanbul Havalimanı İç hatlar Terminali’nde saat 08.30’da buluşuyoruz. Bilet ve bagaj işlemlerimiz sonrasında TK 2220 sefer sayılı uçuş ile saat 09.50’te Gaziantep’e hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz 11.45’tir. Varışımıza istinaden ilk durağımız Fırat Nehri kenarında ve 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulmuş Zeugma/Belkıs Antik Kenti’nden çıkartılan eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi olacaktır. Dünyaca ünlü bu müzede en çok göze çarpan eser ise Çingene Kız Mozaiği’dir. Müze gezimiz sonrasında öğle yemeğimizi almak üzere Mutfak Sanatları Merkezi’ne gidiyoruz. Öğle yemeğimizin ardından Gaziantep Kalesi’ni keşfediyor, Kale Mahallesi’nde tarihi yapıları görüyor ve bölgenin yaşam tarzını hissediyoruz. Gezimiz esnasında Mutfak Müzesi’ni geziyoruz. Gezimizin bitiminde otelimize yerleşiyoruz. Kısa bir dinlenme molasının sonrasında akşam yemeğimizi yöresel lezzetler ile Hışvahan’da alıyoruz. Konaklamamız Şirehan Otel’de.
2
2. Gün: Gaziantep - İstanbul / 20 Kasım 2019, Çarşamba
Oteldeki kahvaltının ardından çıkış işlemlerimizi gerçekleştiriyoruz ve ilk durağımız olan Halfeti’ye hareket ediyoruz. Yaklaşık 1.5 saat sürecek yolculuğumuz sonrasında özel teknemiz ile sular altında kalan Halfeti’yi geziyoruz. Gezimiz sonrasında merkeze dönerek yemeğimizi yöresel lezzetleri ile belirlenen restaurantta alıyoruz. Yemeğimiz sonrasında biraz yürüyüş yapma vakti… Bakırcılar, Yemeniciler ve Baharatçılar çarşılarını gezdikten sonra alışveriş yapma fırsatı buluyoruz. Ardından 1653’ten beri hizmet veren Tahmis Kahvesi’nde bir kahve molası veriyoruz. Serbest zaman sonrasında belirlenen yerde buluşuyoruz ve havalimanına transferimiz yapılıyor. Bagaj ve bilet işlemlerimiz sonrasında TK2227 sefer sayılı uçuş ile saat 19.50’de İstanbul’a hareket ediyoruz. Planlanan iniş saatimiz saat 22.00’dır. Hayat bir yolculuktur, bir başka yolculukta birlikte olmak dileğiyle…

GENEL BİLGİLER

  Gaziantep’i ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’  İle Keşfetmek!   Tarihin en eski zamanlarından bu yana birçok uygarlığa ev sahipliği yapmış, günümüzde kültürel izleri ve gastronomi çeşitliliğiyle en çok tercih edilen seyahat noktalarından biri olan Gaziantep, Pervin Ersoy tarafından düzenlenen ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesine ev sahipliği yaptı. Türkiye’nin tanıtımı ve iç turizme verilen önemin arttırılmasını hedefleyen Pervin Ersoy ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesi kapsamında Gaziantep’e özel bir seyahat düzenledi. Rotahane ve projenin iş ortağı Sacred7 Travel tarafından gerçekleştirilen seyahate müzik ve oyunculuk dünyasından ünlü isimler de eşlik ederek projeye destek verdi. Alişan, Sinan Tuzcu, Faruk Lök gibi ünlüler de Gaziantep turuna renk kattı. Tur, Saffet Emre Tonguç’un özel anlatımıyla gerçekleşti. Fırat Nehri kenarında ve 20 bin dönümlük arazi üzerine kurulmuş Zeugma/BelkısAntik Kenti’nden çıkartılan eserlerin sergilendiği Zeugma Mozaik Müzesi,büyüleyici ortamıyla Gaziantep’e ayak basar basmaz tüm ziyaretçileri etkiledi. Tek başına bile Gaziantep’e pek çok yerli ve yabancı turistin ziyaret etme nedeni olan müzedeki ünlü Çingene Kız mozaiği herkes tarafından ilgi gördü. Şehrin merkezinde ve geçmişten günümüze varlığını koruyan Gaziantep Kalesi seyahat severleri tarihsel bir yolculuğa çıkardı. Bölgenin yaşam tarzını en güzel anlatan Kale Mahallesi ile bakırcılar, yemeniciler ve baharatçıların yer aldığı çarşıları dolaşmak, Antep’in havasını hissetmek isteyen ziyaretçilere yerelliği yaşama imkanı sundu. Gaziantep’e yakınlığıyla bilinen Şanlıurfa’ya bağlı Halfeti ilçesi de tur katılımcılarının ziyaret ettiği yerler arasındaydı. Mağaraları, efsaneleri ile sular altında kalmış Halfeti’yi özel tekne ile gezen tüm katılımcılar bu masal diyara hayran kaldı. Gurme lezzetleri ile ünlü Gaziantep’teki gastronomi duraklarından biri de Mutfak Sanatları Merkezioldu. İki gün boyunca Gaziantep’in yöresel mutfağını farklı mekanlarda keşfeden, lezzet duraklarına uğrayan Gaziantep ekibi, 1653’ten beri hizmet veren Tahmis Kahvesi gibi şehrin ünlü yeme-içme mekanlarını da ziyaret etti. Pervin Ersoy ‘QNB Finansbank’la Her Şehri Ünlüsüyle Geziyoruz’ projesiyle keşfettikleri Gaziantep’in, yerli turistin sonbaharda gidebileceği en güzel rotalardan biri olduğunu söyleyerek, “Gaziantep hala keşfedilmemiş değerleri ve her gördüğünüzde size farklı bir hikaye anlatan yerel dokusu ile bizi ağırladı” diye konuştu.