logo
“Amacımız yerli turistin rotasını Anadolu’nun eşsiz zenginlikteki mirasına çevirmek.”
+90 216 326 29 03
info@rotahane.com
Top
 

Isparta

Kültür Gezisi
1
1. Gün: : İSTANBUL / ISPARTA / EĞİRDİR GÖLÜ
Değerli Gezginlerimiz ile İstanbul Havalimanı’nda saat 11:30’da, giriş ve kayıt işlemlerimiz tamamlandıktan sonra ilgili uçuş kapısında buluşuyoruz. Türk Hava Havayolları TK2432 sefer sayılı 12:30 uçağı ile Antalya’ya hareket ediyoruz. Antalya Havalimanı’na varışımızın ardından özel aracımız ile önce Isparta’da konaklayacağımız Hilton Garden Inn otele uğruyor, yarım saatlik bir molayla odalarımıza yerleşiyoruz. 16:30’da otelimizden hareket ederek Türkiye’nin ikinci en büyük tatlı su gölü olan Eğirdir Gölü’ne hareket ediyoruz. Eğirdir Gölü’ne 17:00 civarında varışımızın ardından göl çevresinde eşsiz bir manzara eşliğinde kısa yürüyüş yapıyoruz ve 2000 yıllık tarihe sahip olan Yeşil Ada’yı görme şansı buluyoruz. Yeşil Ada, Hristiyanlara göre, Hristiyanlığın ilk yayılmaya başladığı yerlerden biri. Bir bakıma Hristiyanlığın beşiği olan Yeşil Ada gezimizde Ayastefanos kilisesi grubumuza özel açtırılarak tarihi yapının içinde Isparta halk ezgileri canlı dinletisini izliyoruz. Akşam yemeği için Ayşegül Yürekli Şengör’ün evsahipliğinde Eğirdir gölü kıyısındaki evlerine geçerek Hoşgeldiniz yemeğine katılıyoruz. Gül Hasadı Özel Isparta Menüsü’yle yerel lezzetleri tadacağımız güzel bir gece bizleri bekliyor. Yemek sonrası konaklamamızı gerçekleştireceğimiz Hilton Garden Inn Isparta Otel’e geliyoruz.
2
2. Gün: SAGALASSOS/BURDUR
Antik kent gezimizi takiben Ağlasun’da bulunan Alabalık Tesislerine geliyor ve öğle yemeğimizi yiyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Burdur şehir merkezine hareket ediyoruz. Burdur’a varışımızı takiben 1969 senesinde ziyarete açılmış olan Burdur Müzesi’ne gidiyoruz. 57 binden fazla arkeoolojik ve etnoğrafik eserin sergilendiği müzede Sagalassos Antik Kentin’den çıkartılan eserleri görme imkanı bulacağız. Müze gezimiz sonrasında verilecek olan serbest zaman sonrasında misafirlerimiz ile buluşuyor ve akşam yemeğimiz ile konaklamamız için otelimize dönüyoruz.
3
3. Gün: ISPARTA/İSTANBUL
Gül hasadı günümüzde, otelimizden erken çıkışımızın yaklaşık bir saat sürecek olan yolculuğumuz sonrasında bizleri bu yöre insanı olan ve ailesi 1965 yılından bu yana, dünyaca ünlü parfüm ve kozmetik üreticilerine gül yağı, gül konkreti ve gül absolütü ham maddelerini tedarik eden Gülşah Gürkan karşılıyor. Sabahın ilk ışıklarında, gül bahçeleri içerisinde sabah kahvaltımızı edeceğiz. Sonrasında toprak ve gül kokuları harmanı eşliğinde Gül Hasadına başlıyoruz. Hep birlikte bizler için özel açılmış olan bu gül bahçesinde gül topluyor ve bilgiler alıyoruz. Gül hasadı sonrasında, gezimizin en büyük sürprizi ise yağ çıkarma işlemine alınmamış ve bizler için bekletilen Güller… Bizler için bekletilmiş olan ve adeta bir havuzu andıran güller içinde unutulmaz anlar geçiriyor ve fabrika ziyeretimizi gerçekleştiriyoruz. Bu sürede distilasyon yapımını izliyor ve bilgiler alıyoruz. Arkamızda unutamayacağımız anılar bırakarak hareket ediyor ve Isparta’nın meşhur restoranlarından biri olan Kadir Restoran’a geliyoruz. Öğle yemeğimiz sonrasında Isparta Havalimanına doğru hareket ediyor ve TK2861 15:35 uçuşu ile İstanbul‘a dönüyoruz. GEZİ FİYATINA DAHİL OLAN HİZMETLER  Özel Otobüs ile Programda Belirtilen Tüm Transferler ve Geziler  Hilton Garden Inn Isparta Hotel ’de İki Gece Oda Kahvaltı Konaklama  2 Adet Sabah Kahvaltısı  2 Adet Öğle Yemeği  2 Adet Akşam Yemeği  Gül Hasadı Programı  Müze ve Ören Yeri Girişleri  TURSAB Seyahat Sigortası  Uçak Biletleri GEZİ FİYATINA DAHİL OLMAYAN VE EKSTRA ALINACAK HİZMETLER  Yemekler sırasında alınacak belirtilen menü dışındaki ekstralar  Kişisel harcamalar

GENEL BİLGİLER